NOTER ONAYLI TERCÜME

Fırat Tercüme / Noter Onaylı Tercüme
  • Home
  • Noter Onaylı Tercüme
Fırat Tercüme,

NOTER ONAYLI TERCÜME

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Noter; yasaların kendisine verdiği yetkiyle, özel ya da tüzel kişilerin çeşitli belgelerine yasal geçerlilik kazandıran kamu kuruluşudur. Noter onaylı tercüme ise yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılan belgenin tercümesini sağlayan yeminli tercümanın yemin zaptının olduğu noterde onaylatılması işlemidir. Birçok kurum tercümeden sonra şahıslardan ya da firmalardan yapılan tercümenin noter onaylı olmasını ister.

Ankara Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Ankara noter onaylı tercüme bürosu olarak, her dilde uzman ve yeminli tercüman kadrosu ile hizmet veren FIRAT TERCÜME çözüm danışmanınız olabilir. Noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme karıştırmamalıdır. Yeminli tercüme, yeminli tercüman tarafından yapılıp ofis kaşesi ve yeminli tercüman imzası ile geçerli sayılan tercümedir. Fakat noter onaylı tercüme, yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılmış yeminli tercümelerin noter kurumu tarafından onaylatılmasıdır. Yeminli tercüme dışında kullanım alanları daha fazladır ve birçok resmi kurum noter onaylı tercüme istemektedir.

Noter Onaylı Tercüme Fiyatları Nelerdir?

Yeminli Tercüme fiyatları dilden dile farklılık göstermektedir. Noter onaylı tercüme için noter tarafından onay yaptırmak gerekmektedir. Noter fiyatları, her yeni yılın Ocak ve Mart aylarında gelen zamlar ile artış göstermekte olup sabit değildir. Daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Yeminli Tercüman nasıl olunur?

Yabancı dil bildiğini gösteren resmi belgeye sahip olan ve kendine güvenen kişi noter huzurunda yemin ederek yemin zaptı sahibi olur ve yemin verdiğini noterden yeminli tercüman olur. Geçerli yeterliliklere sahipseniz ve yeminli tercüman olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

03124252867Vize İşlemleri