Arşivler: Projects

Ardıl Tercüme

Ardıl Tercüme, herhangi bir teknik ekipmana ihtiyaç duyulmadan, konuşmacının konuşmasının sona ermesinin ardından talep edilen dilde verilen sözlü tercüme hizmetidir. Ardıl Tercümede konuşmacı ve tercüman sırayla konuşur.
Read More

Teknik Tercüme

Gündelik hayatımızda kullandığımız birçok kelime, artık bizim için duymaya alıştığımız kalıplaşmış kelime ve cümlelerdir. Bu kelimeler dışında birde teknik kelimeler vardır. Sizde takdir edersiniz ki birçok teknik kelimenin Türkçe karşılığını bile anlamak güçken teknik tercüme sağlamak çok daha zordur.
Read More

Ticari Tercüme

Ticari tercüme globalleşen dünyada en çok ihtiyaç duyulan tercüme dallarından biridir. Ticari sektörlerden bankacılık, finans, yatırım sektörü başta olmak üzere ithalat, ihracat şirketleri holdingler endüstri firmaları gibi birçok firmalar ticari tercüme alanına ihtiyaç duyar.
Read More

Medikal Tercüme (Tıbbi Tercüme)

Medikal alanda çalışan ve işlerinde uzmanlaşmış yeminli tercüman kadrosu ile sağlık sektörünün öncüsü olan Fırat Tercüme, medikal tercüme alanında da liderliğini sürdürmektedir. Terminolojiye hakim yeminli tercüman kadrosu ile medikal tercüme (tıbbi tercüme) alanında deneyim sahibi koordinatörlerimiz sizlere kaliteli ve hızlı hizmet için yeterli donanıma sahip şekilde sizlere hizmet vermektedir.
Read More

Hukuki Tercüme

Üst seviyede bilirkişilik isteyen hukuki tercüme, noter onaylı ve yeminli tercüme büromuzda, alanında uzmanlaşmış yeminli tercümanlar tarafından çevrilmektedir. Hukuki tercümede en önemli unsurlar tercümeyi yapan kişinin alanında elde ettiği deneyimdir ve hukuki tercümenin doğruludur.
Read More

Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme, yapılan tercümenin uzman belgeli ve resmi sertifikalı yeminli tercüman tarafından yapıldığını beyan eder ve tercümesi sağlanan evrakın resmiyet kazanmasını sağlar. Yeminli Tercüme hayatımızın birçok alanında ortaya çıkar. Her insan her dili öğrenemeyeceği için yeminli tercümana ihtiyaç duyar.
Read More

Noter Onaylı Tercüme

Noter; yasaların kendisine verdiği yetkiyle, özel ya da tüzel kişilerin çeşitli belgelerine yasal geçerlilik kazandıran kamu kuruluşudur. Noter onaylı tercüme ise yeminli tercüman tarafından tercümesi yapılan belgenin tercümesini sağlayan yeminli tercümanın yemin zaptının olduğu noterde onaylatılması işlemidir. Birçok kurum tercümeden sonra şahıslardan ya da firmalardan yapılan tercümenin noter onaylı olmasını ister.
Read More

Yazılı Tercüme

Dil, insanoğlunun en güçlü iletişim kaynağıdır, insanlar arasındaki mesafeleri kaldırır, anlaşmazlıklara çözüm olur, iletişimi kuvvetlendirir ve en önemlisi insanı üstün kılar. Tercüme işlemi hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaktadır.Ankara Kızılay yeminli tercüme bürosu olarak sizlere yazılı tercüme konusunda hizmet sunmaktayız.
Read More

Sözlü Tercüme

Sözlü tercüme de yazılı tercüme gibi tercüme bürosunun verdiği önemli hizmetlerden biridir. Sözlü tercümenin kullanım alanları ayrılmaktadır. Genellikle noterler başta olmak üzere sözlü tercüme, yeminli tercümanlarımız tarafından mahkeme, tapu, nikâh töreni gibi alanlarda kullanılmak zorundadır.
Read More

Şirketler İçin Tercüme Hizmeti

FIRAT TERCÜME, şirketlere sunduğu tercüme hizmeti oldukça geniş bir çeşitlilik arz etmesinin yanı sıra kurum içi önemli bir faaliyet teşkil etmektedir. Bu bağlamda, FIRAT TERCÜME, şirketlere önemli çözümler sunmakta ve şirketlerin çalışma stratejilerine büyük katkılar sağlamaktadır. Yeminli tercüman kadrosu başta olmak üzere profesyonel yaklaşım ve şeffaflık ile birçok şirkete hizmet vermiştir ve vermektedir.
Read More
03124252867Vize İşlemleri